Mis on EGEA?

egea_logoEGEA-Tartu on punt entusiastlikke ja säravaid tudengeid Tartu Ülikoolist, keda ühendab üks – huvi geograafia vastu. 1989. aastal loodud organisatsioon tegutses algselt hoopis TÜNGK-i ehk Tartu Ülikooli Noorgeograafide Klubi nime all. Peatselt aga võeti kasutusse lühend EGEA, mis tuleneb nimest European Geography Association for students and young geographers. Kuna see koondab endas allüksusi üle Euroopa (Maltast Ouluni), on kujunenud tihe suhtlusvõrgustik, mis võimaldab meie liikmetel odavalt ringi rännata ja kohtuda geograafidega üle ilma!

Aga ega me kadedad pole oma teadmisi geograafiast jagama! Tahame murda seda müüti, mille järgi geograafid on ainult kivimi- ja mullauurijad või õpetajad – teame, mis võimalusi geograafiaharidus pakub ja meie liikmed annavad oma panuse, et see teadmine jõuaks ülikoolist väljapoole.

Kuidas me seda teeme? Selleks on meil teaduse populariseerimise töörühm, kes käib koolist kooli, messilt messile ja levitab geograafia sõna. Nii kuulevad õpilased, kuidas geograafid planeerivad linnu, loovad geoinfosüsteeme, koostavad kaarte, töötlevad geograafilise andmeid, mõõdavad maad, loovad mudeleid ja rekonstruktsioone ning käivad ekspeditsioonidel džunglist poolusteni.

Et organisatsiooni sisekliima ei manduks, on meil muidugi ürituste korraldamise meeskond. Nemad vastutavad nii liikmete mõnusate koosviibimiste kui ka väljapoole suunatud ürituste eest. Geograafide reisiklubid on juba teada-tuntud, aga traditsiooniks on saanud veredoonorlusüritus, millega tõmbame tähelepanu ka teistele teemadele!

Ega kaks ilma kolmandata jää ning selleks puhuks on meil olemas meediatöögrupp, kes hoolitseb meie kajastuse eest nii sotsiaalmeedias kui ka blogis, kus võib igasugu huvitavatest tegemistest lugeda. Kuidas muidu kuuleks edukatest geograafiavilistlastest, kes käivad Norra kohal aerofotosid pildistamas!

Meie punt on parajalt segane seltskond: kes orienteerub läbi Maarjamaa tihnikute, kes tantsib-laulab-mängib pilli või otsustame hoopis üheskoos talvel Emajõele telkima minna. Selle järgi tunneb ühe EGEAlase ära küll – kes palju teeb, see palju jõuab!

Kui tunned, et see on kamp, millest tahaks osa saada, siis tule meie sekka!

Seega, kui tahad ka rohkem olla, tule liitu EGEAga! 🙂 Rohkem infot liitumise kohta SIIT.