EGEA-Tartu valis uue juhatuse ja töörühmadele juhid

21.10.2015 toimunud üldkoosolekul valis EGEA-Tartu uue juhatuse.

Kokku laekus liikmeavaldusi tervelt 28 tükki! “Seda on palju rohkem, kui me loota julgesime,” lausuvad kolm magistranti kui ühest suust. 2015/2016 hooajal hakkab EGEA-Tartu tööd koordineerima värskelt presidendiks valitud Brita Vibo, keda toetavad nõu ja jõuga uue juhatuse koosseisu kuuluvad Kristin Kesküla, Taavi Pipar ja Patrick Joan Thomson.

20151021_101816

Brita Vibo pöördumine liikmete poole:

“Viimase pooleteise kuuga oleme Kristin Kesküla ja Taavi Pipariga jõudnud teha suuri ajurünnakuid ja püüdnud välja mõelda, missugune oleks see EGEA-Tartu, mis tõmbaks tudengeid ligi ja annaks neile lisandväärtust. Töötasime välja plaani, mis juba mõnes mõttes on tööle läinud – olete ju täna juba siia kogunenud.

EGEA-Tartu on mõeldud tudengitele, kuid mitmel viimasel aastal on tudengid kuidagi asjast ilma jäänud – juhatus on olnud väike ning ülejäänud liikmetel pole olnud EGEAs mingit funktsiooni. Need vähesed, kes said endale lubada EGEA rahvusvahelistel üritustel osalemist, olid EGEAga ka rohkem kursis ja selle tegevusest huvitatud.

Just sellepärast saigi loodud töörühmad, et kõigile geograafia tudengitele anda võimalus olla ühiselt millegi suuremaga seotud. Teaduse populariseerimise, ürituste korraldamise ja õppekava arendamise töörühmad annavad tudengitele erinevaid võimalusi enda arendamiseks ning ülikoolis õppimise kõrvalt aja veetmiseks. Minu presidendiks saamise korral luban, et juhatus näeb hullu vaeva, et EGEA-Tartu muutub organisatsiooniks, millel on midagi öelda, millel on oma väljund ning kust tudengitel on midagi edasiseks eluks kaasa võtta. Seisame selle eest, et iga liige tunneks end väärtuslikuna ning et EGEAs on turvaline õppimis- ja katsetamiskeskkond, kus oma hulle mõtteid täide viia.

Käesoleva sügissemestri eesmärgiks sean, et EGEA-Tartu töörühmad saaksid toimima nii, et iga liige mõistaks, mis on tema töörühma eesmärk ning kuidas selleni jõutakse. Töörühma juhtide ülesanne ei ole siinkohal mitte kogu töö kõigi eest ära teha, vaid delegeerida ülesandeid töörühma liikmetele. Kõigil on siit midagi kaasa võtta – meeskonnatöö- ja juhtimiskogemust, aga ka julgust vastutada. Kevadsemestril luban, et töö jätkub sama hooga ning hiljemalt mais valitakse uus juhatus järgmiseks õppeaastaks.”

Lisaks presidendile ja juhatusele, nimetati ametisse töörühmade juhid. Nõnda hakkab Laura Altin koordineerima teadusepopulariseerijaid, Liina Tamm õppekavadetöörühma ja Marcus Puhke ürituste korraldamise meeskonda.

Marcus: “Eesmärgiks on efektiivne meeskonnatöö, et kõigil oleks midagi õppida, et oleks põnev. Vahest võib ju natukene hirmus ka olla.”

Laura: “Ülivahva on näha teotahtelisi noori ja uue juhatuse värsket energiat. Jõuame sel aastal sellise meeskonnaga kindlasti rohkemate tulevaste geograafideni ja näitame, kui vahva on ülikooli-geograafia täna!”

Liina: “Eesmärgiks on tagada tudengite arvamuse kajastamine õppeainete parendamises. Lisaks ka motiveerida õppejõudusid oma aineid tudengitele aina huvitavamaks ja paremaks muuta!”

Jõudu ja jaksu seltsile! Jääme EGEA-Tartult suuri tegusid ootama!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga