EGEA-Tartus puhuvad uued tuuled!

Uue struktuuri tutvustamise koosolek

14.10.2015 toimus Vanemuise Bekkeri auditooriumis EGEA-Tartu restruktureerimise koosolek, mille käigus tutvustati uuenduskuuri läbinud seltsi struktuuri geograafia üliõpilastele.

„EGEA-Tartul oli vaja muutust,“ kommenteerisid restruktureerimise algatajad Brita Vibo ja Kristin Kesküla geograafia magistri esimeselt kursuselt. “Kuna Taavi Pipar oli varem EGEA-sse kuulunud, teadis tema Euroopa poolset nö köögipoolt väga hästi. Meie aga oleme varasemalt teistesse tudengiorganisatsioonidesse kuulunud ja näinud, kuidas seal asjad käivad. Tahtsime anda oma panuse EGEA-Tartu toimimisse,“ tõdevad värsked magistrandid.

Tänasel päeval ei otsi tudeng meelelahutust enam Rüütli tänaval uidates, oluliseks küsimuseks on kujunenud teadlik enesevalitsemise oskus. Vibo: „Idee ongi selles, et tudengitel oleks võimalik ise asju päriselt ära teha ja uude EGEA-Tartusse kuulumine loob soodsa pinnase, kus katsetada ja õppida“.

Uue seltsi struktuur koosneb kolmest töörühmast: teaduse populariseerimine, õppekavade arendamise töörühm ja ürituste korraldamise meeskond. Kuuldavasti on geograafia osakonnas teadust populariseeritud varemgi, ent seni on see olnud üksikute privileeg. „Geograafia tudengite seas on nii palju raisatud potentsiaali. Tegelikult on meil nii palju noori, kes tahavad geograafia osakonna jätkusuutlikusse panustada, ent seni puudus selleks võimalus.. kuni tänase päevani“ muigavad idee algatajad, kes usuvad, et tudengid saavad tegelikult väga hästi aru, et neil on vaja inimestena areneda, leida endas nõrgad küljed ja teha nende kallal tööd, et vormida neist oma tugevused, avastada endas oskusi, mille eksistentsist polnud neil endil aimugi.

Uus struktuur võimaldab geograafia tudengil enesesse ammutada erinevaid kogemusi ja oskusi, alates ajajuhtimisest lõpetades pressiteadete või ametlikumat sorti kirjade koostamise kohta. Nõnda rõhuvad Vibo ja Kesküla tõsiasjale, et eneseareng saab toimuda alles siis, kui proovitakse uusi asju, mida varem polda tehtud.

Kesküla: „Tudeng peab ise mõistma – sa saad uuest EGEA-Tartust täpselt niisama palju, kui sa oled valmis sellesse ise panustama!“

Uues kuues EGEA-Tartu võtab vastu liikmeid alates geograafia eriala rebastest lõpetades doktorantidega, kuni 16.10.2015 (k.a). Selleks tuleb täita ära registreerimise vorm aadressil: tinyurl.com/egeatartu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga